موسسه ماه مهر

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

نقاش «کمال الملک» به نگارخانه شکوه می‌رود

files_magazinContents_100+130_CM[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg


حجت شکیبا، که با نقاشی در فیلم‌های زنده یاد علی حاتمی؛ کمال الملک، دلشدگان و سریال هزار دستان، به چهره ای ماندگار در جامعه هنری ایران بدل شده است، برای دومین سال پیاپی، تازه‌ترین آثار خود را در نگارخانه شکوه به تماشا می‌گذارد.
 

به گزارش ماه مهر، «شدونا» عنوان نمایشگاه تازه حجت شکیباست که با همکاری انجمن دوستی ایران و فرانسه برپا می‌شود و در آن این نقاش صاحب سبک در کنار نقاشی‌های متفاوت خود، برای نخستین بار عکس‌های خود را نیز ارائه خواهد نمود.
در نمایشگاه «شدونا» ۱۲ نقاشی به روی دیوار شکوه می‌رود که اکثر آثار برخلاف رویه همیشگی شکیبا (فیگوراتیو محض)، فضاهای انتزاعی و آبستره در کنار فیگورها جلوه‌گری می‌نماید. در کنار آن‌ها حدود ۲۰ عکس رنگی با فضاهای محض آبستره به نمایش درمی آیند که سه سال پیش از طبیعت آب، در ونکور کانادا خلق شده‌اند.
«شدونا» عنوان عکسی الهام بخش است که چهار سال پیش حجت شکیبا در ونکور کانادا (سالهای متمادی در آن زندگی می‌کرد) به ثبت رساند و استاد نقاش با الهام از همین عکس، این مجموعه را در چند سال اخیر پدید آورد.
حجت شکیبا، متولد ۱۳۲۸ گرگان است که در عکاسخانه پدرش با راز و رمز هنر عکاسی آشنا شد. سپس به هایپر رئالیست و نقاشی عکاس گونه روی آورد هر چند که در دوران دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران از تجربه‌های نقاشی‌های انتزاعی هم نصیب‌ها برد. او در سال‌های اخیر با نقاشی از تمدن ایران باستان، سبک و امضای خود را در جامعه هنری تثبیت نمود که هشت کتاب نفیس او «حافظ»، «خیام»، «کوروش»، «شاهنامه»، «ایراندخت»، «سه رنگ عشق»، «نقش عکس در هنر ایران»... موید این نکته است.
نمایشگاه آثار نقاشی و عکاسی حجت شکیبا، از روز جمعه دوم تیرماه، همه روزه از ساعت 17 تا 21 در نگارخانه شکوه میزبان علاقه مندان است.