موسسه ماه مهر

۳۰ بهمن ۱۳۹۷

فراخوان نمایشگاه عکس های کوچک منتشر شد

files_magazinContents_41137securedownload[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpeg

فراخوان نمایشگاه عکس های کوچک از سوی نگارخانه و آموزشگاه هنرهای تجسمی آریا به منظور دعوت از هنرمندانی که راه متفاوتی در عرصه هنری پیش گرفته اند ، منتشر شد.

به گزارش ماه مهر ، در این نمایشگاه ، برخلاق رویکرد معمول در عرصه هنرهای تجسمی که توجه عمومی به آثاری با ابعاد بزرگ است ، تنها عکس هایی با ابعاد کوچک که اندازه ضلع بزرگ آن ها بیشتر از سی سانتی متر نباشد و با قابت خود در نهایت از اندازه 40 سانتی متر تجاوز نکنند ، پذیرفته می شوند.

نگارحانه آریا در فراخوان خود بر اهمیت انتخاب اندازه مناسب برای آثار هنری تاکید کرده است و از آن به عنوان یک نماد نزد هنرمندان یاد می کند . در این فراخوان آمده است : اندازه عنصری بنیانگراست.هنرمندان با انتخاب اندازه آثارشان رساتر سخن می گویند.آنها با اندازه در هیات نماد معنایی را منتقل می کنند، حسی را بر می انگیزانند ، ویژگی فنی خاصی را برجسته می کنند و به نظریه ای ارجاع می دهند. اما الزامی نیست که این ها با اندازه های بزرگ حاصل شود، بر عکس، با توجه به وابستگی زیاد تولید هنر در اندازه های بزرگ به فن آوری پیچیده و هزینه های گزاف، بسیاری از هنرمندان به اندازه های کوچک روی آورده اند.

نگارحانه آریا با نمایشگاه عکس های کوچک در پی آن است که ارزش هنری عکس هایی که با ابعاد کوچک چاپ شده اند را بار دیگر مورد بازشناسی و تاکید قرار دهد.

هنرمندانی که قصد شرکت در این نمایشگاه را دارند تا 22 تیر فرصت دارند 15 اثر خود را بر روی CD به دبیرخانه نمایشگاه واقع در نگارخانه آریا ارسال کنند. این نمایشگاه محدودیتی برای دوربین های دیجیتال ندارد اما عکس هایی که با دوربین آنالوگ عکاسی شده باشند ، در اولویت قرار دارند .