موسسه ماه مهر

۲۷ دى ۱۳۹۷

نقاشیخط و اجرای موسیقی زنده!

files_magazinContents_IMG_3742[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

 تازه‌ترین نقاشیخط های علیرضا محبی روز 26 خرداد ماه در نگارخانه «ساربان» با اجرای زنده موسیقی ایرانی  رونمایی شد.
به گزارش ماه مهر ؛ نمایشگاه نقاشیخط های علیرضا محبی با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر مانند عظیم زرین کوب، احمد آریامنش، ایرج شایسته پور، احمد مازادی، احمد محمد پور، دکتر سبحانیان، محمد معمارزاده و داود شهیدی برپا شد.

این نمایشگاه  شامل 18 اثر از علیرضا محبی است که با شیوه رنگ روغن و اکرلیک روی بوم در ابعاد مختلف خلق شده اند.
محبی در حاشیه این مراسم گفت:شکل‌های بکار رفته در آثارم تابع نسبت‌های طلایی حروف در خطوط اسلامی است و خطی که تشکیل دهنده این فضاها و شکل‌هاست یک خط ابداعی وتلفیقی از خط ثلث و شکسته نستعلیق است.
او افزود : در استفاده از رنگ‌ها چند دیدگاه مختلف به کار بسته ام، به این ترتیب که تلاش کردم تا با استفاده رنگ‌های بکار رفته در فضاهای معماری و کاشی کاری ایرانی در کنار رنگ‌های گرم و مهیج در زمینه‌های تیره که حال و هوای مدرن شرقی را دارند  و رنگ‌های سرد و کم نور با پس زمینه های خنثی و فضاهای مه آلود آثارم را خلق کنم و امیدوار بودم که به این ترتیب حسی سیال و آرام در بیننده اثر ایجاد کنم.
در حاشیه برپایی این نمایشگاه، نیما بغدادی نوازنده تاربه همراهی یک نوازنده تنبک به هنر نمایی پرداختند که اجرای زنده موسیقی در روز برپایی یک نمایشگاه نقاشیخط حسی متفاوت در فضای نمایشگاه ایجاد کرد.این نمایشگاه تا 5 تیر ماه در نگارخانه ساربان دایر است.


IMG_3648.jpg IMG_3650.jpg IMG_3655.jpg IMG_3658.jpg IMG_3660.jpg IMG_3681.jpg