موسسه ماه مهر

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

نمایشگاه 18 هنرمند ایرانی در پاریس

files_magazinContents_138970709_orig[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

مرکز بین المللی هنرهای پاریس (سیته انترنسیونال) نمایشگاهی از هنرمندان ایران را با هدف معرفی نسل جوان خلاق کشورمان را به صورت برنامه ای ویدئویی برپا می‌کند .
به گزارش ماه مهر، دراین نمایشگاه که با هدف معرفی هنر جوانان خلاق ایرانی برپا می‌شود، آثار 18 هنرمند ایرانی با نام «بخشی از من : در مغاک» برای علاقه‌مندان فرانسوی به نمایش گذاشته می‌شود.
«بخشی از من: در مغاک» برنامه‌ای ویدئویی است که مجموعه ساز های آن امیرعلی قاسمی و ساندرا اسکورویدا هستند.
هنرمندان جوانی که در این جشنواره و رویداد هنری آثارشان به نمایش گذاشته می‌شود شامل مرهشیم الله یاری، مهرانه آتشی، مانلی آیگانی، بهار بهبهانی، نگار بهبهانی، کارابالو فرمان، سمیرا اسکندری، نوشین فرهید، باربد گلشیری، زینت ایزدیار، نصرت نصرتیان، آمیتیس متولی، ندا رضوی‌پور، حامد صحیحی، بهار سمدی، فرخنده شاهرودی، نگار تحصیلی و کیانوش وهابی است.
این مجموعه آثار به صورت ویدئویی در مرکز هنرهای شهر پاریس ارائه می‌شود.
این نمایشگاه از 25 ژوئن تا 24 ژوئیه (5 تیر تا 3 مرداد) در مرکز بین‌المللی هنرهای پاریس (سیته انترنسیونال) برگزار می‌شود. سیته انترنسیونال مرکزی هنری است که به پانسیون هنرمندان کشورهای جهان برای بازدید و آشنایی با هنر کشور فرانسه اختصاص دارد و ایران نیز با در اختیار داشتن فضای خاص خود در این مرکز هنرمندان منتخب خود را که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب می‌شوند در طول سال به شکل بورس دولتی به این مرکز اعزام می‌کند. هنرمندان اعزام شده موظف هستند در طول حضور خود در این مرکز نسبت به برپایی فعالیت‌های هنری مانند برپایی نمایشگاه های نقاشی و یا ویدئو آرت اقدام کنند.