موسسه ماه مهر

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

مجسمه‌های چوبی‌به نگارخانه «سین» می روند

files_magazinContents_444444[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

تازه‌ترین مجسمه‌های «جمشید مرادیان» در آخرین روزهای خرداد ماه در نگارخانه «سین» پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

به گزارش موسسه ماه مهر ،  مرادیان در این نمایشگاه 24 مجسمه عرضه خواهد کرد که همگی از جنس چوب هستند و در ابعاد 60 سانتی‌متر تا دو متر و 20 سانت کار شده‌اند.

او همچنین یکی از مجسمه‌های این مجموعه را پیشاپیش به «ایران درودی» و بنیاد این هنرمند تقدیم کرده است. این اثر همچون تابلوهای این بانوی هنرمند کاری لطیف و سورئال است و بر اساس یکی از برگ‌ گل‌هایی‌ که درودی در نقاشی‌هایش استفاده می‌کند، ساخته شده است و به گفته مرادیان، این مجسمه دو ویژگی «شقاوت» و «لطافت» را در کنار هم نشان می‌دهد.

تمام آثاری که درنگارخانه «سین » رو در روی مخاطبان قرار می‌گیرد، جدید هستند و طی دو سال اخیر به مرور کار شده‌اند و در دسته‌های چهار تا پنج تایی به لحاظ موضوعی تقسیم شده‌اند.

مرادیان درباره ویژگی آثار این مجموعه توضیح داد: دوست دارم در تجربه‌های مختلف، حس و حالم را بسازم و قید و بند این را ندارم که کارم در محدوده خاصی بگنجد. از این روست که مجموعه کاری را آن چیزی می‌دانم که براساس یک فکر جوانه زده و جلو رفته است و از این جهت نمایشگاه انفرادی‌ام در نگارخانه «سین» مجموعه‌ای از آثارم در یک دوره زمانی مشخص خواهد بود.

او همچنین درباره تم این آثار و ادامه تجربه‌های پیشینش در این مجموعه گفت: بی‌شک هیچ هنرمندی از گذشته خود جدا نمی‌شود، من هم پس زمینه‌هایی در ذهنم دارم که در کارهای جدیدم آنها را سراغ می‌گیرم،‌اما در حال حاضر بیشتر روی کارهایی تمرکز کرده‌ام که به زعم خودم معناگریز هستند و مفاهیم را تا حدود زیادی پشت سر گذاشته‌اند.

این هنرمند مجسمه‌ساز خاطرنشان کرد: می‌خواهم در این کارها معنای واقعی هنر قرن بیستم را که یکی از خصیصه‌های بارز آن پذیرفتن تفسیرهای متفاوت است،داشته باشم. در این تجربه‌ها نیز خود را به المان‌های خاصی محدود نمی‌کنم تا کارهایم قابل تفسیرهای متفاوتی باشد. دلم می‌خواهد در این کارها تعیین پذیری را که ویژگی هنر قرن بیستم است،ارائه دهم.