موسسه ماه مهر

۰۸ اسفند ۱۳۹۸

"اسطوره‎های خاموش "علی ندایی در گالری آتبین

files_magazinContents_drawing[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

آخرین مجموعه از نقاشی‎های اسطوره‎ای علی ندایی با عنوان ˝اسطوره‎های خاموش˝ از سوم بهمن ماه در گالری آتبین به نمایش گذاشته می‌‏شود.


علی ندایی، نقاش معاصر درباره آخرین نمایشگاه خود که سوم بهمن ماه در گالری آتبین افتتاح می‌‏شود به خبرنگار هنرآنلاین گفت: در این نمایشگاه حدود ۸ یا ۹ اثر نقاشی به نمایش گذاشته خواهد شد. بعضی از این کار‌ها چند لته هستند که بزرگ‌ترین آن‌ها دارای ۶ لته ۸۰ در ۸۰ است. کار بزرگ دیگری که در این نمایشگاه روی دیوار خواهد رفت سه لته بوده و در مجموع ۴ متر طول دارد. 
وی افزود: برای من کیفیت کار از کمیت آن ارزش بیشتری دارد و به همین دلیل با توجه به مساحت گالری آتبین و فضایی که این گالری می‌‎تواند در اختیار من قرار دهد ممکن است تعداد کار‌ها کمتر باشد.

این نقاش با بیان اینکه تکنیک همه تابلو‌ها اکرولیک خواهد بود اظهار کرد: موضوع این آثار نیز مانند دیگر کارهای من به اسطوره اختصاص دارد. نمایشگاه قبلی من "اسطوره‎های خاموش" نام داشت و این نمایشگاه بخش آخر این مجموعه خواهد بود.

ندایی که بیشتر از اساطیر شاهنامه استفاده می‌‏کند در این‌باره گفت: با آنکه شخصیت‎های من‌‌ همان کاراکترهای حاضر در شاهنامه هستند اما من هیچ‌گاه در بند شعرهای فردوسی نیستم و داستان‎های شاهنامه را با‌‌ همان روایتی که در کتاب آمده است کار نمی‌‎کنم. در واقع این اسطوره‌ها بازیگرانی هستند که در تابلوهای من به ایفای نقش می‌پردازند و داستان را به آن شکلی که من در ذهن دارم روایت می‌‏کنند.