موسسه ماه مهر

۰۸ اسفند ۱۳۹۸

آثار 7 هنرمند در نمایشگاه ویدیوآرت «چی تو کله‌ات می‌گذره»

files_magazinContents_632149whatsonyourmind2014ariana[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
آثار 7 هنرمنددر نمایشگاه ویدیوآرت «چی تو کله‌ات می‌گذره» در گالری آریانا به نمایش گذاشته می‌شوند.

 

گلزار حسن‌زاده –مسؤول برگزاری نمایشگاهویدیوآرت «چی تو کله‌ات می‌گذره»، درباره برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: این رویداد هنری ادامه نمایشگاهی است که سال گذشته به صورت گروهی و با حضور شش هنرمند برگزار شد. در آن نمایشگاه هم ویدئو چیدمان این هنرمندان به نمایش گذاشته شد.

او افزود: نمایشگاه امسال که ویدئو چیدمان است با حضور هفت هنرمند برگزار می‌شود. رضا کیانیان، امیر اثباتی، سمیرا علیخان‌زاده، حسام نورایی، حامد صفایی، آبتین مظفری و گلزار حسن‌زاده هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

این هنرمند همچنین درباره موضوع نمایشگاه عنوان کرد: تمام کارها یک موضوع واحد دارند و بر اساس عبارت «چی تو کله‌ات می‌گذره» طراحی شده‌اند. هفت هنرمند حاضر در نمایشگاه برداشت‌های خود را از این عبارت روی کارهایشان پیاده می‌کنند. طراحی فضای گالری برای این ویدئو چیدمان نیز بر عهده امیر اثباتی از طراحان حرفه‌ای سینما است.

او با اشاره به اهمیت اجرای ویدئوآرت در قالب یک رویداد هنری گفت: در ویدئوآرت باید بتوان به خوبی از فضا، محیط و نور گالری استفاده کرد و آن را از سردرگمی‌های معمول رها کرد. برای محقق شدن این موضوع معمولا به سراغ هنرمندانی رفتم که به ویدئوآرت آشنایی داشته باشند و در این زمینه کار کرده باشند. خوشبختانه نمایشگاه سال گذشته با استقبال روبه‌رو شد و خیلی از هنرمندان دوست داشتند این همکاری ادامه داشته باشد.

این نمایشگاه روز جمعه 5 اردیبهشت ماه در گالری آریانا به نشانی خیابان فرشته، پلاک 9 افتتاح می‌شود و تا 11 اردیبهشت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

منبع: ایسنا