موسسه ماه مهر

۰۸ اسفند ۱۳۹۸

“یوزپلنگ ایرانی، نقاشی خدا": جشنواره نقاشی مدارس ابتدایی تهران

files_magazinContents_894516cheetahiranianschools2014[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
به همت فرهنگسرای ابن سینا، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری وآموزش و پرورش منطقه 2، و برخی تشکل‌های غیردولتی، نخستین جشنواره نقاشی مهربانی با طبیعت "یوزپلنگ ایرانی ، نقاشی خدا" از 25 فروردین جاری درسطح مدارس ابتدائی تهران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 2 و فرهنگسرای ابن سینا، در راستای تنویر افکار عمومی درباره یوزپلنگ ایرانی و ارتقای آشنایی عموم با این  گونه، ونیز ضرورت حفاظت از آنها، که به رغم تلاش‌های حفاظتی انجام شده، به دلیل شکار  بی رویه توسط انسان در ایران در دهه حاضر این حیوان را در پرمخاطره آمیزترین دوران خود از لحاظ جمعیت قرار داده است، با همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و آموزش و پرورش منطقه دو و فرهنگسرای ابن سینا، انجمن یوزپلنگ ایرانی، پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، صندوق حفاظت از یوز پلنگ CCF و برخی دیگر از تشکل‌های غیردولتی، نخستین جشنواره نقاشی مهربانی با طبیعت "یوزپلنگ ایرانی ، نقاشی خدا"  در سطح مدارس تهران ازدوشنبه 25 فروردین ماه آغاز و تا آخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.
یوزپلنگ آسیایی که امروزه با جمعیتی کمتر از ۷۰ عدد، در آخرین سنگرگاه با نام یوزپلنگ ایرانی شناخته می شود، یکی از نادرترین گونه‌های جانوری در دنیا به شمار می رود. وحفاظت از این گربه‌سان نادر در کشور، نیازمند آموزش و اطلاع رسانی به تمامی اقشار جامعه، به خصوص کودکان و نوجوانان  است و از این رو این جشنواره نقاشی در سطح پایه‌های چهارم تا ششم ابتدائی مدارس انجام می شود.

دعوت از محیط بانان یوز پلنگ ایرانی، و حضوربرخی چهره‌های فرهنگی هنری و ورزشی، برپایی نمایشگاهی از آثار منتخب، و اهداء جایزه و تقدیرنامه به  نفرات برگزیده از برنامه‌های تدارک دیده شده در مراسم اختتامیه این جشنواره که هفته اول خرداد ماه برگزار خواهد شد، می‌باشند.

مدارس علاقه‌مند به  شر کت در این  جشنواره، می توانند به دبیرخانه نگارخانه فرهنگسرای ابن سینا، در شهرک قدس، فاز یک، خیابان ایران‌زمین شمالی مراجعه و برای دریافت اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن 8-88366366 تماس بگیرند.