موسسه ماه مهر

۲۲ آذر ۱۳۹۷

نمایشگاه کاریکاتورهای «کامبیز درم بخش» با عنوان «تابلو» گشایش یافت

files_magazinContents_IMG_3272[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

 عصر روز جمعه 5 خرداد ماه با حضور استاد پرویزکلانتری، رایزن فرهنگی گرجستان(دکتر نیکولاز ناخوتسریشویلی)،واحد خاکدان،غزاله اخوان،رضا نامی،عظیم زرین کوب،سیروس ابراهیم نژاد،صادق تبریزی ،داود شهیدی،محمد حسن حامدی،امیر شاهرخ فریوسفی،سعید معیری زاده،هنگامه صدری و ... از «تابلوهای» کامبیز درم بخش در گالری ساربان رونمایی شد.
به گزارش ماه مهر ،در این نمایشگاه  همانند نمایشگاه های گذشته کامبیز درم بخش سراغ موضوع جذاب دیگری رفته است،این بار مردم کوچه و بازار، با نگاهی منتقدانه به زندگی امروز و برخورد نسل جوان با فرهنگ های بیگانه، سوژه ها از کافی شاپ ها ،خیابان ها ،ادارات و روز مره گی انتخاب شده اند.موبایل،اخلاق ،حرکات،رفتار و گفتار نامعمول و گاهی مسخره دستمایه این هنرمند در خلق این آثار هنری بوده اند.
این نمایشگاه  شامل 40 اثر در دو بخش  است: بخش اول 20 اثر کاریکاتور در فضای غیر معمول با تکنیک اکرلیک روی بوم در ابعاد مختلف و 20 اثر دیگر در ابعاد 30×40 سانتی متر روی کاغذ خلق شده اند.
نمایشگاه اخیر حاصل سه سال تلاش این هنرمند بوده که به مدت 11 روز در گالری ساربان برپاست ، تابلوهای به نمایش درآمده از بین حدود دو هزار طرح اولیه انتخاب شده است.
تجربه طولانی کامبیز درم بخش در نمایشگاه های متعدد در داخل و خارج از کشور سبک خاصی در آثار او پدید آورده است و آثار اخیرش میل به سادگی و تک رنگی نموده است که در نگاه اول سهل و ممتنع می نماید اما با نگاه ژرف تر تجربه سالها و نگاه دقیق و هنرمندانه او به اتفاقات پیرامونش در تک تک آثار هویداست.