موسسه ماه مهر

۲۲ آذر ۱۳۹۶

برگزیدگان ششمین جشنواره تجسمی فجر معرفی شدند

files_magazinContents_233676fajrvisualartsfest6thwinners[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
برگزیدگان ششمین جشنواره تجسمی فجر امشب 4 اسفندماه طی مراسمی در تالار وحدت مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتند.
بنا بر این گزارش، برگزیدگان جشنواره تجسمی فجر طی مراسمی در تالار وحدت که یکشنبه چهارم اسفندماه برگزار شد معرفی و مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتند.

هیأت داوران رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سرامیک هنری، مجسمه، تصویرسازی، کاریکاتور، پوستر، عکس و فیلم مستند هنرهای تجسمی نفرات اول تا سوم  این رشته‌ها را به ترتیب زیر اعلام کردند.


رشته‌ نقاشی:

رتبه اول: سیده‌فاطمه شاکری (32 ساله) / استان مازندران/تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و60 میلیون ریال جایزه‌ نقدی

رتبه دوم: مریم عبدالهی (28 ساله) / استان تهران/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه‌ نقدی

رتبه سوم: محمود باجلان (43 ساله) / استان البرز/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

 رشته‌ خوشنویسی (گرایش نستعلیق):

رتبه اول: علی خیری حبیب‌‎آبادی (36 ساله)/ استان اصفهان/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: صفر گالشی(32 ساله) /استان اردبیل/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: سلیمان میری (27 ساله)/ استان لرستان/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته‌ خوشنویسی (گرایش شکسته نستعلیق):

رتبه اول: ذبیح‌الله لولوئی مهر (31 ساله) / استان البرز// تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و  60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: بهادر پگاه (25 ساله)/ استان قزوین/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: رضا امینی (32 ساله) / استان قزوین/  دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته‌ خوشنویسی (گرایش نسخ و ثلث):

رتبه اول: مجید داستانی (33 ساله) /استان قم/تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: محمدتقی اسدی (35 ساله)/ استان قم/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: فرهاد شیرخانی (46 ساله) /استان خراسان رضوی/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته نگارگری (گرایش نگارگری):

رتبه اول: حسین حبیبی (39 ساله)/ استان تهران/تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: طیبه نداف (27 ساله)/ استان تهران/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: سمیرا  سیدفتاحی (24 ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته نگارگری (گرایش گل و مرغ):

رتبه اول: اکرم ضیایی(32 ساله)/ استان تهران/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: محمدرضا آقامیری(24 ساله) /استان البرز/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: مجید فتاحی(37 ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته نگارگری (گرایش تذهیب):

رتبه اول: بهرام مهربان کردستان (41 ساله) /استان کردستان/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: مریم لبانی مطلق (35 ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: نسرین آقامیری (32 ساله) /استان البرز/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

 رشته سرامیک هنری:

رتبه اول: مجید ضیائی و محمدعلی سجادی/ استان آذربایجان شرقی/  تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: معصومه رضازاده (32 ساله) /استان آذربایجان‌ شرقی/دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: حجت‌الله عسکری الموتی (29 ساله) /استان آذربایجان شرقی/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

 رشته‌ مجسمه‌سازی:

رتبه اول: امیرمهدی انصاری (28 ساله) /استان البرز/تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: علی خطایی ایلخچی (33 ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: پژمان علومی (33 ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته‌ تصویرسازی:

رتبه اول: عاطفه ملکی‌جو (37 ساله) /استان تهران/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و  60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: آمنه اربابون (34ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: والنتین جورجیو (44 ساله) /بلغارستان/ دیپلم افتخار و 1000 دلار جایزه نقدی کشور

رشته‌ کاریکاتور(گرایش کارتون):

رتبه اول: دیوید ورا سرورا (47 ساله) /کشور اسپانیا/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و1500 دلار جایزه نقدی

رتبه دوم: محمود آزادنیا (28 ساله) /استان خراسان رضوی/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: فرزانه وزیری‌تبار (26 ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته‌ کاریکاتور (گرایش چهره):

رتبه اول: یاسر خان‌برای (23 ساله) /استان کردستان/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: والتر توسکانو (40 ساله) /کشور پرو/ دیپلم افتخار و 1200 دلارجایزه نقدی

رتبه سوم: عباس محمدی خوزانی (37 ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته‌ پوستر:

رتبه اول: داود صفری (23 ساله) /استان گلستان/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه دوم: عطا محمدی (24 ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: منصور مقدم کوهی (26 ساله) /استان زنجان/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

رشته عکاسی:

رتبه اول: فاطمه شفیعی /استان تهران/ تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی (41 ساله)

رتبه دوم: مسعود محمدی (32 ساله) /استان خوزستان/  دیپلم افتخار و مبلغ 50 میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه سوم: آرش صحرانورد (21 ساله) / استان مرکزی/ دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی

بخش فیلم:

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره «پژمان مظاهری‌پور»؛ کارگردان فیلم «دستگرد یزد شاپوران»، دیپلم افتخار، 30 میلیون ریال جایزه نقدی و نیز 50 میلیون ریال جایزه حمایتی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی به خاطر استفاده هنرمندانه و خلاقانه از عناصر هنرهای تجسمی در فیلم مستند

جایزه‌ ویژه‌ هیأت داوران به «محمدرضا فرطوسی»؛کارگردان فیلم مستند «چشم‌ها»، دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه جایزه حمایتی پنجاه میلیون ریالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی 

دبیر بخش فیلم مستند جایزه ویژه دبیر شامل دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال جایزه نقدی راد به نویسنده و کارگردان فیلم مستند «خوابگرد»، «محمدرضا عینی» اهدا کرد.

بهترین پژوهش:

«قاسم سیاسر»؛ پژوهشگر فیلم مستند «میرزا»، جایزه جشنواره شامل دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال جایزه نقدی

بهترین تصویربرداری:

«مجید عاشقی»؛ تصویربردار فیلم مستند «تنها یکی درخت‌ام»، جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره شامل دیپلم افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی.

منبع: مهر