موسسه ماه مهر

۰۳ فروردين ۱۳۹۸

آغاز کارهیئت انتخاب آثار اکسپو نود و یک

files_magazinContents_344607image[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

دبیر اجرایی نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی از آغاز مرحله انتخاب آثار ارسال شده به دبیرخانه این رویداد هنری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اکسپو نود و یک، «جواد صادقی» دبیر اجرایی نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی درباره آثار ارسال شده به دبیرخانه گفت: تاکنون بیش از شصت نگارخانه از تهران و ۹ نگارخانه از استان‌های دیگر کشور در اکسپو نود و یک شرکت و آثار خود را به دبیرخانه ارائه کرده‌اند.
وی با اشاره به پایان مهلت ارسال آثار افزود: تا روز گذشته نگارخانه‌های استان‌هایی چون اراک، قزوین، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران، سمنان و کرمان آثار خود را فرستاده‌اند. همچنین با مهلت ویژه‌ای که تنها برای دریافت آثار نگارخانه‌های فعال استان‌ها در نظر گرفته‌ایم قرار شد تا امروز (دوشنبه، یک خردادماه) مابقی استان‌ها آثار خود را ارسال کنند.
صادقی ادامه داد: هیئت انتخاب آثار اکسپو نود و یک، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و تاکنون بخش عمده ای از آثار را مورد ارزیابی قرار داده‌اند که جلسه آنان تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.
دبیر اجرایی نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی همچنین درباره آثار ارسالی اظهار داشت: آثار ارائه شده از سوی نگارخانه‌ها به این رویداد هنری بسیار متنوع و از شاخه‌های مختلف عرصه هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، حجم و غیره است که از بین آن‌ها هنر نقاشی بیشتر به چشم می‌خورد.
وی همچنین افزود: آثار بسیار خوبی از هنرمندان پیشکسوت، میان سال و جوان به دبیرخانه رسیده از این رو، در اکسپو نود و یک شاهد تنوع در آثار و حضور هنرمندان سه نسل خواهیم بود.
صادقی در پایان با تاکید بر معیار کیفیت در انتخاب آثار گفت: آثاری که تاکنون از سوی هیئت انتخاب برگزیده شده‌اند کیفیت لازم برای ورود به اکسپو را دارند چرا که مبنای انتخاب کیفیت آثار گذاشته شده است.
نتیجه نهایی هیئت انتخاب اکسپو نود و یک، اوایل هفته آینده اعلام می‌شود.
اکسپو نود و یک (نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی) بیست و هشت خرداد تا دوازده تیرماه برگزار می‌شود