موسسه ماه مهر

۲۹ بهمن ۱۳۹۷

چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران

files_magazinContents_147[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در دو بخش اصلی و دانشجویی شهریور ماه سال جاری در بوستان «جوانمردان» برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سازمان زیباسازی شهر تهران چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را با هدف توسعه هنر مجسمه‌سازی معاصر ایران و تلطیف فضاهای شهر تهران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز و شکوفایی آفرینش‌های هنری، تعمیم نگاه زیباشناسی در جامعه، تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت‌ها در زمینه مجسمه سازی شهری در میان هنرمندان و آشنایی شهروندان با مراحل اجرای آثار برگزار می‌کند.این سمپوزیوم از ۲۰ شهریور تا ۱۰ مهرماه جاری در ۲ بخش اصلی و دانشجویی برگزار می‌شود.

در بخش «اصلی» حداکثر ۱۲ هنرمند ایرانی و ۱۰ هنرمند خارجی با نظر شورای انتخاب آثار حضور خواهند داشت اما در بخش «دانشجویی» تنها دانشجویان رشته مجسمه سازی تجربیاتی از مجسمه سازی با سنگ را داشته‌اند امکان حضور پیدا می‌کنند. در این بخش حداکثر ۱۰ نفر به سمپوزیوم راه می‌یابند.

رییس سمپوزیوم : سید محمدجواد شوشتری، رییس شورای سیاست‌گذاری : برزین ضرغامی و دبیر سمپوزیوم: سید مجتبی موسوی هستند.

شورای انتخاب آثار را هنرمندانی چون سعید شهلا پور، ایرج محمدی، طاهر شیخ الحکمایی، سیمین اکرامی، سهند حسامیان و هیئت داوران را گروهی متشکل از بهروز دارش، سعید شهلا پور و یک داور خارجی تشکیل می‌دهند.

بر اساس فراخوان این سمپوزیوم، از آنجا که کشور ایران دارای معادن مختلفی از انواع سنگ است و این متریال به عنوان یکی از بهترین مواد مجسمه سازی به صورت ارزان و راحت در دسترس قرار دارد و متأسفانه استفاده از آن در مجسمه سازی ایران جایگاه خود را بدست نیاورده است، در این دوره از سمپوزیوم نیز همانند دوره پیشین، توسعه مجسمه سازی با سنگ مورد توجه است.از این رو کلیه داوطلبان شرکت در سمپوزیوم باید دارای تجربه و توانایی کار با سنگ بوده و بتوانند ایده‌های خلاق خود را در مدت سمپوزیوم شخصاً بر روی سنگ به اجرا درآورند.

متقاضیان شرکت در سمپوزیوم می‌توانند با مراجعه به دبیرخانه سمپوزیوم و تکمیل فرم ثبت نام، ارائه یک قطعه عکس پرسنلی، ارائه رزومه مستند و تصاویر آثار خود بر روی CD با فرمت JPEG با کیفیت DPI ۳۰۰ به همراه ماکت طرح پیشنهادی خود، ثبت نام کنند.

ماکت ارائه شده باید در مقیاس ۱۰/۱ باشد. (هر متقاضی می‌تواند فقط ۱ پیشنهاد عرضه کند که نباید پیش از این در جایی اجرا شده باشد) ماکت‌ها باید از جنس مقاوم که قابلیت نمایش در بخش نمایشگاه جنبی را داشته باشند ارایه شود.

علاقه‌مندان از تاریخ ۲۷ تا ۳۱ خردادماه جاری به مدت ۴ روز فرصت دارند تا در ساعات اداری ثبت نام کنند.هنرمندان منتخب به فاصله ۱۰ روز از آخرین مهلت ثبت نام از طریق وب سایت سازمان زیباسازی و خبرگزاری‌ها معرفی خواهند شد و انتخاب هنرمندان بر اساس داوری ماکت‌های ارائه شده به سمپوزیوم و با توجه به سوابق کاری هنرمندان صورت خواهد گرفت.این سمپوزیوم شهریور ماه در بوستان جوانمردان واقع در بزرگراه همت، رود دره کن برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات کامل‌تر می‌توانند به وب سایت www.zibasazi.ir مراجعه کنند.


n00069776-t.jpg