موسسه ماه مهر

۳۰ دى ۱۳۹۷

حضور دو انیمیشن ایرانی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه آلترناتیو رومانی

files_magazinContents_689628alternativeromania2013[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
دو فیلم پویانمایی "بچه گربه" و "کبوتر سفید کنار آینه" در بخش مسابقه بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه آلترناتیو رومانی به نمایش در خواهند آمد.
فیلم‌های "بچه گربه" به کارگردانی شیوا صادق اسدی و "کبوتر سفید کنار آینه" به کارگردانی مریم خلیل‌زاده از تولیدات امور سینمایی کانون پرورشی قرار است روز 16 آبان ماه جاری در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه فستیوال آلترناتیو به رقابت بپردازند.

فیلم "بچه گربه" به تازگی پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه‌بلند و جایزه ویژه هیات داوران بیست ‌و‌ هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان را به خود اختصاص داد.

بر همین اساس از ایران انیمیشن‌های "کِرماندو"، "خانم گل میخکی" و "سرقت" نیز در روزهای برگزاری فستیوال رومانی به نمایش گذاشته می‌شود.

فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه آلترناتیو یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های جنوب شرقی اروپا است که با هدف حمایت از فیلم‌سازان منطقه و احیای استعداد فیلم‌سازی برای نخستین بار در سال 1993 میلادی راه‌اندازی شده و هر ساله در ماه نوامبر برگزار می‌شود.

گفتنی است، بیست و یکمین فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه آلترناتیو از 15 تا 19 آبان ماه سالجاری در کشور رومانی برگزار می‌شود.

منبع:هنر آنلاین