موسسه ماه مهر

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

مجوز فعالیت "موزه احمد نادعلیان" در جزیره هرمز صادر شد

files_magazinContents_70490nadalianmuseum2013[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
بر اساس رای شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای تجسمی مجوز فعالیت "موزه دکتر احمد نادعلیان" در جزیره هرمز صادر شد.

احمد نادعلیان با اعلام خبر فوق، ضمن قدردانی از همکاری مسئولان مرکز هنرهای تجسمی درباره روند صدور این مجوز گفت: در چند سال گذشته مشکلات و موانع زیادی برای فعالیت این مرکز وجود داشت. در فرایند پیگیری تخلف اعضای سابق انجمن هنرهای تجسمی هرمزگان که مالکیت مادی و معنوی اثر پرواز 655 را تحریف کردند و رفع مشکلات مرکز من در هرمز متوجه شدم که اخیرا هنرمندان شناخته شده (پیشکسوت و یا درجه یک هنری کشور) می‌توانند در قالب یک موسسه هنری تک منظوره برای تاسیس موزه گالری اقدام کنند. این موسسه‌ها را می‌توان موزه نامید چون مجموعه‌ای از آثار هنری در آن نگهداری و محافظت می‌شود و گالری هستند از این جهت که آثار نگهداری شده در آن‌ها معمولا به نمایش درآمده و می‌توانند به فروش برسند.

این هنرمند محیطی افزوده: من پیشکسوت نیستم و درجه هنری نیز نداشتم، اما برای هموار نمودن مشکلاتی که در هرمزگان داشتم ترجیج دادم درخواست تاسیس موزه را به مرکز هنرهای تجسمی تسلیم کنم که  خوشبختانه در روز چهارم آبان‌ماه بنا به رأی شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای تجسمی، مجوز فعالیت موزه صادر شد.

نادعلیان اضافه کرد: به من گفته شد که این نوع موزه‌ها فقط با نام هنرمندان تاسیس می‌شوند. با توجه به اینکه در جزیره در بین بومی‌ها این خانه به نام خانه دکتر معروف است. موزه من "موزه دکتر احمد نادعلیان" نامگذاری شد و این موزه از روز 5 آبان‌ماه فعالیت خود را آغاز کرده است.

منبع:هنر آنلاین