موسسه ماه مهر

۰۳ فروردين ۱۳۹۸

نمایشگاه "خاطرات انهدام" آیدین آغداشلو در دوبی

files_magazinContents_939485aghdashloofarjamdubai2013[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
گالری مجموعه فرجام در دوبی از 10 مهرماه میزبان نمایشگاهی از آثار هنرمند نامدار ایرانی آیدین آغداشلو با عنوان "خاطرات انهدام" است.

آیدین آغداشلو در گفتگو با خبرنگار ایسنا گفت: در این نمایشگاه 15 اثر از 23 اثری که در مجموعه خصوصی دکتر فرجام از من وجود دارند به نمایش گذاشته شده‌اند."

او افزود: "تکنیک این کارها عموما گواش بر روی مقوای بزرگ و اندازه‌ها 60×80 است. این آثار جزو مجموعه‌ای از نقاشی‌های من با عنوان «خاطرات انهدام» است و مربوط به از بین رفتن اشیاء قدیمی، هنرهای اسلامی مثل خط‌ها، نگارگری‌ها و نقاشی‌های دوره رنسانس‌ است."

آغداشلو با بیان این‌که آثار این نمایشگاه برای فروش نیست و بیشتر جنبه فرهنگی دارد، اظهار کرد: "یک مجموعه‌دار علاقه‌مند که آثار من را در طول این 20 سال از خود من یا حراجی‌ها خریداری کرده، تصمیم به برگزاری این نمایشگاه گرفته است که فکر می‌کنم قدم خوبی برای شناساندن هنرمند و هنر ایرانی به مخاطبان جهانی است."

او ادامه داد: "خود من در این نمایشگاه حضور نخواهم داشت. هیچ‌وقت متاسفانه نتوانسته‌ام با مخاطبان اصلی کارهایم یعنی مردم ارتباط داشته باشم. من اغلب اوقات کارهایم را تک‌تک می‌کشم و می‌فروشم و متاسفانه در یک نمایشگاه هم که فرصت دیدار با مخاطبان است نمی‌توانم حضور داشته باشم. فکر می‌کنم این حضور ممکن است نوعی خودنمایی باشد و من این را دوست ندارم."

این نمایشگاه تا آذر ماه امسال در گالری مجموعه فرجام برپا خواهد بود.

منبع:طاووس آنلاین