موسسه ماه مهر

۲۷ دى ۱۳۹۷

اجرای آثار آهنگسازان ایرانی در «ژنو»

files_magazinContents_202826images[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
آثار آهنگسازان معاصر موسیقی کلاسیک ایران به همت بنیاد هنری کوگلر و با عنوان 'جلوه های سنتی در موسیقی معاصر ایران'، 25 آبان ماه در شهر ژنو به اجرا در می آید.

به همت بنیاد هنری کوگلر ، 25 آبان ماه آثار آهنگسازان معاصر موسیقی کلاسیک ایران در شهر ژنو با عنوان "جلوه های سنتی در موسیقی معاصر ایران" اجرا می شود. 

به گزارش CHN، بنیاد هنری کوگلر مستقر در شهر ژنو، امسال و در 25 آبان ماه قرار است برنامه ای را با عنوان جلوه های سنتی در موسیقی معاصر ایران برگزار کند که در آن آثار آهنگسازان موسیقی معاصر کلاسیک ایران به اجرا در می آید. در این برنامه، قطعاتی همچون نقطه ای بود و دگر هیچ و نبود برای سنتور و آنسامبل اثر کارن کیهانی، موسیقی هایکو برای پیانو اثر احسان صبوحی و توسط آنسامبل ماتکا اجرا می شود. در اجرای دوم، کیهانی به دعوت شورای هنری شهر ژنو و اقامتگاه هنرمندان خارجی سوییس به این کشور می رود تا آنسامبل ماتکا را به عنوان نوازنده سنتور در اثر خود همراهی کند. 

در این برنامه همچنین قطعات "شهرزاد" ساخته "علیرضا مشایخی"، "بادصبا " ساخته "علیرضا فرهنگ" و "ابلان" از "بلیز اوبالدینی" نیز به اجرا در می‌آیند.

منبع:میراث فرهنگی