موسسه ماه مهر

۲۷ آذر ۱۳۹۷

همایش بررسی سینمای ایران روز دوشنبه در اسپانیا آغاز می شود

files_magazinContents_139436iraniancinemaspain2013[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
همایش بررسی سینمای ایران با حضور کارشناسان، صاحبنظران و دانشجویان رشته هنر و سینما از روز دوشنبه هفته جاری به مدت دو روز در مادرید پایتخت اسپانیا برگزار می شود.

محل برگزاری این همایش، دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه کمپلوتنسه - بزرگترین دانشگاه اسپانیا - است و مراسم آن با سخنان دکتر مرتضی صفاری نطنزی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید آغاز خواهد شد. 
دکتر فرانسیسکو گارسیا استاد علوم سینمایی و خانم کلارا جانث سانتوس استاد دانشگاه و نویسنده کتاب سینمای ایران به زبان اسپانیولی از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه همایش معرفی شده اند. 
نمایش فیلمهای بچه های بهشت اثر مجید مجیدی، به همین سادگی از رضا میرکریمی، چهل سالگی به کارگردانی علیرضا رییسیان، طلا و مس از همایون اسدیان و یه حبه قند به کارگردانی رضا میرکریمی از جمله فیلمهایی است که در این همایش، به نمایش درآمده و با حضور کارشناسان و صاحبنظران نقد و بررسی خواهد شد. 
آلفرد کاناواق استاد دانشگاه، نویسنده و رییس انجمن ایرانشناسی اسپانیا، مانوئل جرترودیکس استاد علوم چندرسانه ای در دانشگاه خوان کارلوس مادرید، ماریو راخاس دکترای علوم ارتباطات دیداری و شنیداری و استاد دانشگاه، عبدالرحیم قاضی کارشناس علوم سینمایی از هند و مدیر جشنواره سینمایی ایمخین ایندیا که هر ساله در اسپانیا برگزار می شود، و خاویر تولنتینو کارشناس علوم ارتباطات و مدیر چندین برنامه سینمایی در رادیو ملی اسپانیا از جمله کارشناسانی هستند که در نشستهای نقد و بررسی فیلمهای ایرانی در همایش مذکور شرکت می کنند. 
این دومین همایش بررسی سینمای ایران در دانشگاه کمپلوتنسه است. این دانشگاه سال گذشته نیز میزبان برنامه مشابهی بود. 
چند دانشگاه دیگر اسپانیا نیز سال گذشته میزبان همایشهایی در برنامه معرفی و نقد سینمای ایران و راز موفقیت آن در عرصه بین المللی بودند. 
همایش بررسی سینمای ایران در دانشگاه کمپلوتنسه با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید و موسسه علمی آیکن ۱۴ برگزار می شود.