موسسه ماه مهر

۳۰ دى ۱۳۹۷

نصب 25 مجسمه جدید در سطح شهر تهران

files_magazinContents_17730080437659-3513305[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
هیات داوران مسابقه طراحی مجسمه‌های شهری با بررسی 387 اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقه در مرحله دوم، 25 اثر را به سازمان زیباسازی شهر تهران، برای جانمایی در سطح شهر معرفی کردند.

در ادامه سلسله فعالیت‌های تخصصی این سازمان در حوزه مجسمه‌سازی و به منظور ارتقای کیفی محیط‌های شهری، مسابقه طراحی مجسمه های شهری را برپا کرد. با توجه به تجارب به دست آمده سازمان زیباسازی در این حوزه و با آگاهی از ضعف‌ها و قوت‌ها و با مشارکت هنرمندان مجسمه‌ساز، فراخوان طراحی مجسمه‌های شهری در سه مرحله از سوی این سازمان منتشر شد که در مرحله دوم این رویداد هنری با استقبال مجسمه سازان روبرو شد و 196 هنرمند، 387 اثر حجمی خود را به دبیرخانه مسابقه طراحی مجسمه‌های شهری ارسال کردند.

مرحله دوم داوری این مسابقه با حضور ایرج محمدی، محمدسالاریان، غلامرضا خیاطان، کامبیز صبری، کیوان پورنصری نژاد، سهند حسامیان و سیمین اکرامی انجام شد و در مرحله دوم 25 اثر برای حضور در فضاهای شهری انتخاب شدند.

در مرحله دوم؛ آثاری از محمدرضا ذبیح اله زاده، سمیه دهقان، طلیعه مجدآبادی، نرگس کاووسی، فرزانه عبدلی، محبوبه حسینی موسی، فاطمه مجیدی، ملک دادیار گروسیان، محمد وجدانی، پیمان بخشی، رضا قره باغی، مرتضی شعبانی، کیوان صفر بیرانوند، مهدی عباسی، حمیدرضا حکیمی، حسین داوری نژاد، زهرا رحیمی، ندا پولادزاده، سپیده شادبخت، نسیم ابوالقاسم، اسفندیار مرادپور، حسین علی عسگری، علی حاجی مرادی و بهرام آشفته، جهت نصب در سطح شهر انتخاب شدند.

همچنین بنا بر تصمیم هیات داوران، آثار ستاره امین الهی و علیرضا رضایی در صورت ارائه ماکت و جانمایی مناسب توسط این هنرمندان، مجددا مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

منبع:میراث فرهنگی