موسسه ماه مهر

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

برداشت هر مخاطب برایم مهم است

files_magazinContents_656853666666[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].JPG
بیتا فیاضی درباره چیدمان «سواره، افتاده، پیاده» گفت: این چیدمان شامل شامل مجسمه، نخ و کاموا است که نمایانگر یک مفهوم هستند و نه تعداد زیادی از آثار با مفاهیم مختلف.
به گزارش موسسه ماه مهر به نقل از خبرگزاری ایلنا، بیتا فیاضی در نمایشگاه خود در نگارخانه خاک مجموعه‌ای از دیدگاه‌های هنری و رویکرد اجتماعی را در اثرش نمایان می‌کند که تا یک هفته در معرض دید علاقه مندان قرار می‌گیرد. 

این هنرمند که در پنجاه و یکمین دوره بینال ونیز از سوی موزه هنرهای معاصر تهران به ونیز رفت، درباره این چیدمان گفت: در این چیدمان در حد توانایی‌ام سعی کرده‌ام مفهوم «سواره، افتاده، پیاده» را برسانم به همین دلیل تمام گالری خاک را با این چیدمان فضاسازی کرده‌ام. البته دوست دارم که استنباط و برداشت شخصی هر مخاطب را نیز درباره مفهوم آن بدانم چون نظر بازدیدکنندگان برایم مهم است.

فیاضی از جمله هنرمندان پیشرویی است که بر خلاف معمول از مجموعه‌های خصوصی و محیط‌های شسته رفته موزه‌ها و نگارخانه ‌ها پا فرا‌تر می‌گذارد و هنرش را به میان مردم عادی می‌آورد تا به گفته خودش تماشاگرانش را از میان رهگذران، بچه مدرسه ای‌ها، رانندگان، فروشندگان مغازه‌ها، رفتگران خیابانی، ولگرد‌ها و آدمهایی از این دست بیابد.

مجموعه «تقدیر» بیتا فیاضی را یک طراح لباس ایتالیایی به نام لوسیانو بنتون مجموعه در سال ٢٠٠٧ خریداری کرد تا برای همیشه در شهر پونزانو، در ساختمان فابریکا به یادگار بماند، در راهرویی بین ویلای قدیمی نئو پالادیان و بنای جدید تادائو آندو، گذرگاهی نمادین بین شرق و غرب، و گذشته و آینده، که گروه بنتون و صاحب آن همیشه توجه خاصی به آن داشته‌اند.

وی جایزه‌ ویژه‌ ششمین دوسالانه‌ هنرهای سرامیک، موزه‌ هنرهای معاصر تهران و شرکت در چندین نمایشگاه در ایران و خارج از کشور را درکارنامه فعالیت هنری خود دارد.