موسسه ماه مهر

۲۹ بهمن ۱۳۹۷

بخش فیلم های هنری جشنواره کن میزبان دو هنرمند ایرانی

files_magazinContents_52475112-724[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

بخش ویدیوآرت شصت و ششمین جشنواره فیلم کن میزبان آثار دو هنرمند ایرانی، محمود نورایی و کوروش عسگری است.

بخش فیلم‌های هنری کن (Aviff Cannes 2013) که از 21 تا 24 ماه می (31 اردیبهشت تا 3خرداد) برگزار می‌شود؛ میزبان دو ویدیو از هنرمندان ایرانی است. ویدیوآرت «باد و مرگ» محمود نورایی و ویدیوآرت «شهرزاد» اثر کوروش عسگری آثاری هستند که همزمان با برگزاری شصت و ششمین جشنواره فیلم کن به نمایش در خواهند آمد.

بخش فیلم‌های هنری کن (Aviff Cannes 2013) که به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود، امسال با استقبال بیش از 16 هزار اثر روبرو شد که در بخش نهایی 17 اثر برای نمایش در این بخش انتخاب شدند. در این بخش از جشنواره کن علاوه بر آثار این دو هنرمند ایرانی، آثاری از کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، آرژانتین، ژاپن، چین و آفریقای جنوبی نیز حضور دارند.

لازم به یادآوری است، محمود نورایی از هنرمندان عرصه هنرهای جدید است و تاکنون چندین پرفورمنس و نمایشگاه دیجیتال‌آرت در گالری‌های مختلف داشته است. او همچنین سابقه کارگردانی تئاتر و نمایشنامه نویسی نیز در کارنامه خود دارد. ویدیوآرت « باد و مرگ» محمود نورایی از آثار تولید شده در کارگاه عباس کیاستمی در گالری ماه مهر است که در بخش فیلم های هنری جشنواره کن 2013 به نمایش در خواهد آمد.

همچنین کوروش عسگری از جمله عکاسان باسابقه است که تاکنون در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی مختلفی حضور داشته است. این هنرمند در یازدهمین دوسالانه عکس نیز موفق به کسب لوح تقدیر این دوسالانه شده است.