موسسه ماه مهر

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

سیف‌الله صمدیان چراغ «تنها که می‌شوی...» را خاموش کرد

files_magazinContents_2341-12[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

سیف‌الله صمدیان چراغ نمایشگاه هنر ترکیبی «تنها که می‌شوی... » را در بیرجند خاموش کرد.

سیف‌اله صمدیان عکاس بین‌المللی و دبیر جشن تصویر سال ایران، از نمایشگاه آثار محمدصادق دهقانی در بیرجند بازدید و چراغ این نمایشگاه را خاموش کرد تا بلافاصله مقدمات گشایش آن در تهران فراهم شود.

صمدیان با اشاره به این که اتفاقی نو در این نمایشگاه به وقوع پیوسته اظهارکرد: باید از این مجموعه و عکس‌العمل مخاطب فیلمی ساخته شود تا این نمایشگاه در تاریخ گالری‌داری ثبت شود.

شهردار بیرجند نیز در بازدیدی بیان کرد که از برگزاری نمایشگاه محمدصادق دهقانی در تهران و سایر شهرها حمایت می‌کند.

مدیح شهردار بیرجند، پس از حضور در نمایشگاه آثار محمدصادق دهقانی گفت که وی را در برگزاری این نمایشگاه در تهران حمایت خواهد کرد.

مدیح پس از بازدید از این نمایشگاه در جمع معاونین خود و مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی، از آن به عنوان حرکتی متفاوت یاد کرد و گفت: شهرداری تمامی هزینه‌های برپایی این نمایشگاه را در تهران، نیشابور و ... تقبل خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، علاوه بر شهردار بیرجند و سیف‌الله صمدیان، عکاسان پیشکسوت و مطرحی هم از نمایشگاه «تنها که می‌شوی... » دیدن کردند.

در این بازدید، افشین شاهرودی پیشکسوت عکاسی، شاعر، منتقد هنری و مدیرمسوول فصلنامه عکاسی خلاق پس از دیدن آثار محمد صادق دهقانی بیان کرد: ما کمتر عکاسی را سراغ داریم که ادبیات بداند و اینگونه این دو را تلفیق کند.

مسعود زنده‌روح کرمانی، عکاس صاحب سبک، دبیر بخش تجسمی جشنوارهٔ فجر و مدرس دانشگاه نیز در این‌زمینه گفت: این نمایشگاه باید هرچه سریع‌تر در خانهٔ هنرمندان ایران برپا شود

حسن غفاری عکاس و پژوهشگر هم از برتری داستان بر عکس سخن گفت و عنوان کرد: من با داستان این عکس‌ها، نمایشگاه را ترک می‌کنم و این اصلا چیز بدی نیست.

در کنار این اساتید، تعداد زیادی از عکاسان مطرح و جوان ایران که در جشنوارهٔ بیرجند در قاب ایران حضور داشتند از این نمایشگاه بازدید کردند.

«تنها که می‌شوی...» نمایشگاهی‌ست با عکس‌ها، داستان‌ها و چیدمان محمدصادق دهقانی که برای اولین بار به ترکیب داستان هر عکس با صدا و چیدمان پرداخته است.

این نمایشگاه که با حمایت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بیرجند برپا شده بود به فاصله کوتاهی پس از بیرجند در شهرهای تهران، نیشابور، مشهد، شیراز و اصفهان گشایش خواهد یافت.