موسسه ماه مهر

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

آثار پری یوش گنجی در زیر زمین دستان

files_magazinContents_ganjoi[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

پری یوش گنجی آخرین دستاورهای هنری خود را در زیرزمین دستان به نمایش می گذارد.

به گزارش ماه مهر، آخرین دستاورد های هنری پری یوش گنجی با نام «آب باد برگ» از روز ششم اردیبهشت تا بیست و دوم اردبیهشت ماه در زیرزمین دستان واقع در خیابان فرشته ، خیابان بیدار ، پلاک 6 از ساعت 16 تا 20 به نمایش گذاشته می شود . این زیرزمین روزهای یکشنبه تعطیل است .

پری یوش گنجی در سال 1324 ، در تبریز متولد شد. پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی ،به توصیه دبیران نقاشی به هنرستان نقاشی رفت و آموزش های پایه نقاشی را در هنرستان هنرهای زیبا ی دختران (بهزاد)گذراند. پس از گرفتن دیپلم هنرستان برای ادامه آموزش به انگلستان سفرکرد.پس از دو سال پژوهش تحصیلات عالی را در دانشکده هنرهای هومر اسمیت لندن آغازکرد و طراحی پارچه را به عنوان رشته اصلی خود دنبال کرد . پری یوش گنجی پس از موفقیت هایی که در آلمان در چاپ پارچه به دست آورد،باری دیگر به اصلی ترین بخش خود نقاشی روی آورد و دوره آزاد دانشکده هنرهای زیبای پاریس را نیز سپری کرد. این هنرمند هم اکنون در دانشکده هنر دانشگاه الزهرای تهران و دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس طراحی و چاپ بارچه سرگرم است .

آثار گنجی در عرصه نقاشی از نظر ذهنی و فلسفه هنر تحت تاثیر فلسفه شرق دور و ژاپن است و مفاهیمی مانند ذن و مراقبه سکوت در آن ها به نمایش گذاشته می شود.