موسسه ماه مهر

۲۷ دى ۱۳۹۷

ماه مهر میزبان ذهن گالیله می شود

files_magazinContents_980974image[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpeg
مجموعه ای از آثار نقاشی کمینه گرا( مینیمالیسم) محسن عزیزی با نام ذهن گالیله از روز جمعه پنجم اسفند ماه در نگارخانه ماه مهر به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش موسسه ماه مهر، نمایشگاه ذهن گالیله جهارمین نمایشگاه انفرادی محسن عزیزی است که به ارایه مجموعه ای از آثار نقاشی شیوه کمینه گرایی اختصاص دارد.


کمینه گرایی یکی از شیوه های رایج نقاشی مدرن است که روند نقاشی را به خلق شکل های هندسی و پایه کاهش می دهد تا به این ترتیب با تاکید بر تاثیر زیبایی شناسی نقاشی آن را از دام تداعی معانی ناشی از بار مفاهیم ادبی اشکال ترسیمی رهایی بخشد.


عزیزی در مجموعه آثار خود با تکیه بر پیش داشته های فرهنگ ایرانی ، با استفاده از ورق طلا در ترسیم اشکال خود ، این تعریف سلب شیوه کمینه گرایی را به چالش کشیده است و معنای نقاشی خود را از دامنه تاثیر زیبایی شناسی به پیوندی فرهنگی - ادبی بست داده است.


در این مجموعه محسن عزیزی با انتخاب درست مواد و شکل‌های کمینه موفق به خلق آثاری شده که نه تنها ذهنی نیستند بلکه در آنها سعی دارد تا ذهن را پدیدار نماید. آثاری که در عین سادگی رابطه‌ای حضوری و بسیار موثر با بیننده برقرار می کنند.


محسن عزیزی دانش‌آموخته گرافیک از دانشکده هنر و معماری است و تاکنون سه نمایشگاه انفرادی از آثارش در نگارخانه های والی و هما برپا کرده است.


نمایشگاه آثار نقاشی محسن عزیزی روز جمعه ۵ اسفندماه در نگارخانه ماه مهر برپا می شود و علاقه‌مندان تا ۱۶اسفندماه می‌توانند از این آثار بازدید کنند.