موسسه ماه مهر

۳۰ دى ۱۳۹۷

دو نگارخانه تهرانی در آرت مسکو !

files_magazinContents_131694images[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

«آرت مسکو»، عصر امروز چهارشنبه 19 سپتامبر در حالی آغاز به کار می‌کند که یکی از مضمون‌های محوری این دوره‌اش به مطالعه هنر ایران اختصاص دارد.

شانزدهمین دوره آرت مسکو، با استقبال جالب توجه نگارخانه های معتبر از سراسر دنیا مواجه شده است و این امیدواری را بوجود آورده که بازار هنر نوظهور و پر قدرتی در آن منطقه پدید آید. این رویداد بین المللی، جهت شناساندن توانمندی‌های هنرهای کشورهای مختلف به مردم روسیه، در این دوره به ارائه نقشه های مطالعاتی درباره هنر ایران پرداخته است و گویا در این مسیر از هنر ایران در سه شاخه هنر سنتی (کلاسیک)، هنر مدرنیسم و هنر معاصر نمونه‌هایی را به نمایش می‌گذارد.

از ایران نگارخانه های اثر و آریانا، بنا به اهداف و رویکردهایشان با در اختیار گرفتن دو غرفه (شماره های هشت و پانزده) آثار هشت هنرمند سه نسل مختلف کشورمان را در این رویداد رو به رشد ارائه داده‌اند.

نگارخانه اثر، با ارایه آثار احمد مرشدلو، سمیرا علیخانزاده، بابک روشنی نژاد و رضا عظیمیان در مسکو حاضر است و نگارخانه آریانا که تیرماه گذشته تاسیس شد، آثار چهار هنرمند دیگر به نام‌های آیدین آغداشلو، سید محمد احصایی و حسین زنده رودی و فرهاد مشیری ارائه داده است.