موسسه ماه مهر

۲۷ دى ۱۳۹۷

آثار جشنواره فلیسیتی ایتالیا در تهران به نمایش در می‌آید

files_magazinContents_6748263[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

به گزارش ماه مهر، در این نمایشگاه 40 اثرـ پوسترـ که پیش از این  در سال 2010 در ونیز - ایتالیا -ارایه شده بود،  با موضوع محیط زیست و شعار «تغییر شهر شما، تغییر زندگی شما»، درترهان به نمایش در می آید .

محمد حاج‌هاشمی، دبیر اجرایی این نمایشگاه که با همراهی «ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران» این نمایشگاه را برگزار می‌کند، درباره این نمایشگاه گفت: استفانو منقتی، دبیر جشنواره فلیسیتی ایتالیا در مراسم گشایش نمایشگاه یاد شده از ساعت 17 تا 21 در خانه هنرمندان ایران حضور خواهد داشت.
در جشنواره‌ی فلیسیتی 2010 در داوری اولیه از بین بیش از 800 اثر ارسالی120 اثر انتخاب شده و سپس 40 اثر به عنوان آثار نهایی و برگزیده انتخاب و به جشنواره راه یافتند و در کتاب جشنواره چاپ شدند.
 هنرمندان شرکت‌کننده از کشورهای ایران، ایتالیا، مکزیک، بریتانیا، مالزی، کانادا، افغانستان، تایلند، تایوان، ایرلند، آمریکا، اکراین، روسیه و چین بودند.
 دیوید کارسون، طراح گرافیک، وودی پیرتل، طراح گرافیک، آرماندو میلانی، طراح گرافیک، دیوید تارتاکوور، طراح گرافیک، ریموندو سزما، طراح گرافیک، چاز مِیویَن دیویس، طراح گرافیک، یوسی لمل، طراح گرافیک، مائوریتزیو وارتا، آرشیتکت، آندرئاس کیپار، آرشیتکت و مارکو ناوارا، آرشیتکت، آثار جشنواره را داوری کرده‌اند.
 بیانیه این جشنواره بر دو محور تاکید داشته است. نخست اینکه آیا گرافیک در زمان بحران اقتصادی کاربرد دارد؟
 هنگامی که اوضاع زندگی در جامعه‌ای به بحث گذاشته می‌شود و همه چیز بنا به ضرورت تحقق پیدا می‌کند هنر گرافیک می‌تواند ابزاری باشد برای وضع جایگاهی برای پیشنهاد راه حل‌های جدید، انتقال ایده‌ها، احساسات و نظرات نوین.
با گذشت سال‌ها نیاز انسان‌ها تغییر کرده و متنوع‌تر شده است. کیفیت‌های حرفه‌یی نیز تغییر می‌کنند و تنوع می‌یابند، همانطور که راه‌های ارتباط برقرار کردن انسان‌ها دستخوش تغییر گشته است.
 اهداف خوش بینانه‌ای در صورت همکاری و کمک برای بازتاب مسایل ابتدایی مربوط به دیدگاه انسان‌شناسی تا دوران مدرن پیش‌بینی می‌شود. به انتظار آینده‌ای که درآن شهرها بتوانند مکان بهتری برای پیشرفت شخصی افراد باشند.
 محور دوم نیز براین مساله تاکید داشته که چگونه یک شهر می‌تواند از لحاظ کیفی رشد داشته باشد؟
 جلوه و صورت مناطق شهرنشین اغلب ناشی از رابطه‌ی بین انسان، سرزمین و شهر است. بیش از بیش، اشخاص حرفه‌یی صرف‌نظر از طراحان، نقشه کشان، معماران و جامعه شناسان شهری توانایی ارایه تصویری از شهر به‌صورتی عمیق‌تر و مفصل‌تر دارند.
 بدین ترتیب ارتباط بین طراحی گرافیک و شهرها از قبل نیز بیشتر شده است. همین‌طور که بسیاری از نمادها و علامت‌هایی که در زمینه شهری کاربرد دارد توسط طراحان گرافیک خلق شده است. در این بین فضاهای شهری با توجه به تأثیر شکل شهر و معماری آن، فضای ظاهری جدیدی را برای شهرها پیشنهاد می‌دهند.
این نمایشگاه 24 تا 30 شهریور ماه از ساعت 14 تا 20 ، در نگارخانه «زمستان»، خانه هنرمندان ایران به‌ نمایش درمی آید .