موسسه ماه مهر

۳۰ دى ۱۳۹۷

اکسپوی میلاد دومین بازیگر کشور را فروشنده کرد

files_magazinContents_888[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

زنگ آغاز نخستین اکسپوی هنرهای قرآنی توسط داریوش ارجمند و زنگ پایان این اکسپو در نخستین روز برپایی آن به صورت نمادین توسط نادر مشایخی به صدا در آمد. به این ترتیب داریوش ارجمند پس از رضا کیانیان دومین بازیگری است که در فضای هنرهای تجسمی نقش یک متصدی حراج هنری را بازی کرده است و به تقلید از فیلم های سینمایی بر آثار هنری چکش زده یا برای فروششان زنگی را به صدا در آورده است.
پیش از این قرار بود جمشید مشایخی - بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون - که سال‌هاست به سبک کمال‌الملک خوشنویسی می‌کند، زنگ حراجی آثار قرآنی را به صدا درآورد اما به دلیل کسالت این هنرمند، پسرش نادر مشایخی روز گذشته به نیابت از پدر نامه عذرخواهی را برای حاضران قرائت کرد و زنگ پایانی اکسپو را به صورت نمادین در برج میلاد به صدا درآورد.
همچنین در آغاز این مراسم در نخستین شب برپایی آن که ویژه سفرای کشورهای مختلف برپا شده بود، داریوش ارجمند به عنوان هنرمند پیشکسوت زنگ آغاز برنامه را به صدا درآورد.در این حراج 23 اثر ارائه شده بود و در اولین شب 10 اثر به قیمت 100 میلیون تومان به فروش رسید.
ایسنا گزارش کرد که گرانترین اثر به فروش رسیده یک قطعه خوشنویسی قرآنی متعلق به استاد عتیقه‌چی بود که به قیمت 50 میلون تومان فروخته شد.همچنین اثر عظیم فلاح - هنرمند جوان خوشنویس - به نام «نقطه بای بسم الله» به قیمت یک میلیون تومان توسط شهردار تهران خریداری شد.
علاوه بر آن، آثار هنرمندان دیگری همچون کیخسرو خروش به قیمت 3 میلیون و 200 هزار تومان، غلامحسین امیرخانی به قیمت 6 میلیون تومان و آثار دیگری از احمد محمدپور، رسول مرادی و مهدی فلاح در اولین شب از این حراج به فروش رسید.
در این مراسم همچنین افشین یداللهی در وصف حضرت علی (ع) شعری خواند. در این برنامه علاوه برهنرمندان خوشنویس، سفرای کشورهای آذربایجان، سوریه و لیبی حضور داشتند.
اکسپوی هنرهای قرآنی در جهت همگرایی هنرمندان خوشنویس و رونق اقتصاد هنرهای قرآنی و معیشت هنرمندان خوشنویس برپا شده و در این رویداد به منظور حفظ حرمت آثار قرآنی همه آثار قیمت مشخصی داشتند و خریداران می‌توانند این آثار را انتخاب و با همان قیمت اعلام شده خریداری کنند.