موسسه ماه مهر

۳۰ دى ۱۳۹۷

پیام فروتن به دنبال مشتری در نیویورک!

files_magazinContents_7239636[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
چهار تابلو از مجموعه نقاشی‌های «خانواده من» اثر پیام فروتن این روزها در نگارخانه «هارت» شهر سیاتل برای یافتن مشتری به نمایش درآمده است.
به گزارش ایسنا، فروتن که بیشتر به عنوان طراح صحنه تئاتر شناخته شده است، آذر ماه سال گذشته سومین نمایشگاه انفرادی‌اش را با عنوان «خانواده من» در نگارخانه «ایست» برپا کرد و اکنون نیز 4 تابلو از همان مجموعه در یکی از موزه نگارخانه های شهر سیاتل به نمایش درآمده و به فروش هم می‌رسد.
 فروتن کار بر روی این مجموعه را از دو سال پیش آغاز کرد و 12 تابلو از همین مجموعه را در نگارخانه «ایست» به نمایش درآورد.
 این آثار همگی کلاژ هستند و به صورت ترکیب مواد و اکلریک کار شده‌اند. تابلوها ترکیب آبستره ایرانی با پرتره و پیکره‌های انسانی دارد که این پیکره‌ها در واقع عکس‌های قدیمی و جدیدی از زنان، مردان ایرانی و خارجی است.
 نام‌گذاری نمایشگاه نیز متاثر از همین نگاه است به طوریکه از همه جای دنیا در این تابلوها حضور دارند و از این جهت «خانواده من» به نوعی استعاره‌ای از همین تفکر است که همه دنیا خانواده او محسوب می‌شود.
 پیام فروتن سال 80 نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در نگارخانه «فیروزه» برپا کرد و تیرماه سال گذشته نیز پرفورمنسی از او در برنامه «30 هنرمند، 30 پرفورمنس، 30 روز» در نگارخانه «ایست» به نمایش درآمد.