موسسه ماه مهر

۳۰ دى ۱۳۹۷

علی نصیر مرحله نخست داوری نمایشگاه کنش ، خلاقیت را انجام داد

files_magazinContents_7018467[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

علی نصیر ، هنرمند سرشناس ایرانی که در عرصه بین المللی از شهرت جهانی برخوردار است ، روز گذشته با حضور در موسسه ماه مهر ، مرحله نخست داوری و گزینش شرکت کنندگان در نمایشگاه کنش و خلاقیت را انجام داد. 

به گزارش ماه مهر ، نمایشگاه کنش و خلاقیت یک نمایشگاه دوسالانه است که با هدف معرفی هنرمندان جوان ایرانی به جامعه جهانی برگزار می شود . در این نمایشگاه هنرمندان زیر سی سال آثار خود را که بر پایه مضمون نمایشگاه خلق شده اند ارایه می کنند.

موسسه ماه مهر پس از برپایی نمایشگاهی از برگزیدگان این نمایشگاه در نگارخانه خود ، نمایشگاه هایی از آثار منتخب در کشور های دوبی و آلمان برپا می کند تا به این ترتیب زمینه حضور و ظهور نسل جوان هنرمندان ایرانی در عرصه های بین المللی فراهم شود و راه گشای این هنرمندان در عرصه جهانی هنر شوند.

موضوع این دوره نمایشگاه کنش ، خلاقیت ، " سطح کاغذ به مثابه سطح جسم" بود. هرچند شیوه  کار کاملاٌ آزاد است و محدودیتی برای سبک کار وجود ندارد اما دبیران نمایشگاه در انتخاب این موضوع، بر رویکردی متفاوت به نقاشی فیگوراتیو و نگاهی تازه به رابطه  هنر و جسم تاکید داشتند.

دوره پیشین این نمایشگاه در سال 89 با حضور 97 هنرمند برپا شده بود که به نمایش 194 اثر انجامید . علی نصیر ، آثار این دوره از نمایشگاه کنش و خلاقیت را آثاری معاصر دارای وجه هنری و جسارت لازم دانست که می توانند در عرصه بین المللی به خوبی مطرح شوند.

مطابق توقیم اعلام شده نمایش عمومی آثار این نمایشگاه در فصل پائیز  انجام می شود. فهرست نهایی راه یافتگان به این نمایشگاه پس از انجام مرحله بعدی داوری توسط باوند بهپور ، اعلام می شود.