موسسه ماه مهر

۲۹ بهمن ۱۳۹۷

حضور عکاسان ایرانی در نیویورک

files_magazinContents_40[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

نمایش آثار 6 عکاس ایرانی که توسط آندرا فیتزپاتریک از هنرشناسان آمریکایی در تورنتو برگزار شده بود، قرار است این بار به نیویورک برود.

این هنرشناس که آشنایی بسیاری با هنر معاصر خاورمیانه دارد و مدرس دانشگاه تورنتو است، معرف عکس ایرانی در کاناداست. او در نمایش عکس‌های ایران آثاری از صادق تیرافکن، آرمان استپانیان، سمیرا اسکندرفر، عباس کوثری، امیرعلی قاسمی و زینب سالاروند را در نمایشگاهی با عنوان «جنسیت و آشکاری» به نمایش گذاشت که در نیویورک نیز با همین عنوان نمایشگاه برپا می‌کند.
در نمایشگاهی که در نیویورک برپا می‌شود، مجموعه زورخانه تیرافکن، مجموعه «پنهان» آرمان استپانیان، مجموعه «نرینگی» عباس کوثری، اثر ویدئویی «هنوز از داخل اطاق» سمیرا اسکندرفر، «زنان کافی شاپ» امیرعلی قاسمی و مجموعه «امید به آینده» زینب سالاروند به نمایش گذاشته می‌شود
هر کدام از این هنرمندان ایرانی منتخب این نمایشگاه دارای هویت خاصی در هنر عکاسی خود هستند که از پیشکسوت‌های این عکاسان می‌توان به آرمان استپانیان اشاره کرد که سال‌هاست در هنر عکاسی فعالیت می‌کنند، این هنرمندان که تاکنون آثار خود را در کشورهای خارجی به نمایش گذاشته‌اند، در هنر عکاسی چهره های شناخته شده ای در ایران و جهان هستند.