موسسه ماه مهر

۲۴ آذر ۱۳۹۷

آثار فرهاد مشیری به اروپا می‌رود

files_magazinContents_2011_3_9_10_0_13[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

فرهاد مشیری از هنرمندان نئوپاپ ایرانی دومین نمایشگاه انفرادی خود را در پاریس و سومین نمایشگاه آثارش را در شهر رم برپا می‌کند.

 به گزارش ماه مهر، فرهاد مشیری هنرمند مطرح ایرانی که بیشتر کشورهای اروپایی آثار او را می‌شناسند و تاکنون نمایشگاه‌های متعددی از آثار این هنرمند چه به صورت گروهی و چه انفرادی برپا کرده‌اند، این‌بار درنگارخانهپروتن دومین نمایشگاه انفرادی این هنرمند باعنوان «آتش مسرت» در پاریس برپا شده و قرار است تا 28 ژوئیه (7 مرداد 1391) درمعرض دید علاقمندان به آثار این هنرمند ایرانی قرار گیرد.
بنابرگفته فرهاد مشیری، این نمایشگاه دربردارنده آثار عمدتا جدید این هنرمند است. نمایشگاه دیگری که مشیری قرار است در اروپا برپا کند، شهریور امسال (سپتامبر) اتفاق می‌افتد. وی سومین نمایشگاه انفرادی خود را درنگارخانهاکستراسپازیو (Extraspazio ) این شهر برپا می‌کند.
مشیری درباره این نمایشگاه می‌گوید: سال‌هاست بانگارخانهاکستراسپازیو شهر رم همکاری دارم. در واقع این سومین نمایشگاه انفرادی‌ام در ایننگارخانهخواهد بود.
همزمان با نمایشگاه انفرادی فرهاد مشیری در پاریس مرکز هنری «مارتین گروپیوس بائو» برلین میزبان شماری از بزرگان هنر معاصر جهان ازجمله فرهاد مشیری بود. این نمایشگاه که عنوان «هنر و رسانه» برای آن انتخاب شده، تا 24 ژوئن (چهارم تیرماه) درمعرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
آثار این هنرمند ایرانی درکنار هنرمندان نام‌آشنایی چون آی وی وی، دیمن هرست، جیلبرت‌اند جورج و انسلم کیفر قرار داد و حضور فرهاد مشیری هنرمند نئوپاپ ایرانی در این نمایشگاه قدری رنگ‌وبوی ایرانی به این نمایشگاه مهم بخشیده است. روزنامه آلمانی «بیلد» از این نمایشگاه به عنوان مهم‌ترین نمایشگاهی که طی چند سال گذشته با محوریت هنر و رسانه برپا شده، یاد کرده است. در مجموع 56 هنرمند بین‌المللی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند که گویای وسعت برپایی آن است.

مشیری نخستین هنرمند خاورمیانه است که به رکورد یک‌میلیون‌دلاری برای فروش اثرش دست یافت. وی امروز به نامی بزرگ در صحنه بین‌المللی هنر تبدیل شده و آوازه جهانی‌اش به مراتب فراتر از شناخت داخل از اوست.